Kultura

Centrum Muzealno-Warsztatowe w Szczuczynie
11 września 2023
Po trzech latach od zatwierdzenia 16.08.2016 r. przez Zarząd Województwa Podlaskiego wniosku na dofinansowanie ze środków UE na kapitalny remont klasztoru Pijarów w Szczuczynie, można się cieszyć finalnym sukcesem. W niedzielę 27.10.2019 r., celebracją dziękczynnej Mszy świętej w kościele pw. Imienia NMP w Szczuczynie, dokonano poświęcenia i otwarcia pomieszczeń byłego klasztoru po generalnym remoncie.
Biblioteka – Centrum Kultury
11 września 2023
Biblioteka - Centrum Kultury służy zaspokajaniu potrzeb czytelniczych oraz upowszechnianiu kultury i rozwoju fizycznego. Instytucja skupia wokół siebie młodzież i seniorów, pasjonatów i kolekcjonerów, lokalnych liderów i wolontariuszy, którym bliska jest lokalna historia, tradycja, słowo pisane oraz rozwój regionu i jego mieszkańców.
Transgraniczne Centrum Dialogu Kultur
11 września 2023
Obiekt promujący różnorodność kulturową, historyczną i obyczajową regionów: Szczuczyna w Polsce, Szczuczyna na Białorusi oraz Kowla na Ukrainie. Multifunkcyjne miejsce przez okrągły rok pełni rolę amfiteatru, płyty koncertowej, wystawowej oraz kempingu. Dodatkowo, znajduje się tu wiata grillowa i siłownie zewnętrzne, doskonale sprawdzające się przy mniejszych spotkaniach czy większych imprezach plenerowych.
Szczuczyn
Miasto z klimatem

Bądź na bieżąco! Otrzymuj ważne powiadomienia i alerty ze Szczuczyna, odkrywaj ciekawe trasy i miejsca. Nawiguj pieszo i na rowerze.