AKCJA ZIMA 2024/2025

W związku ze zbliżającym się okresem zimowym zwracamy się z prośbą o podjęcie współpracy oraz o przekazywanie pracownikom socjalnym Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczuczynie lub Policji informacji dotyczących osób starszych, samotnych, ubogich osób bezdomnych lub zagrożonych bezdomnością wymagających pomocy i wsparcia w okresie zimy, którzy nie są w stanie samodzielnie rozwiązać trudnej sytuacji oraz są pozbawieni kręgu osób najbliższych np. rodziny, sąsiadów.

Okres jesienno – zimowy jest okresem trudnym w szczególności do osób samotnych nie posiadających najbliższej rodziny, chorych, niepełnosprawnych. Stąd też, staramy się przychodzić z adekwatną pomocą do tych osób i zawracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o podjęcie współpracy oraz o zgłaszanie do Ośrodka Pomocy Społecznej lub Policji, wszelkich informacji dotyczących osób oraz rodzin wymagających zwrócenia szczególnej uwagi w okresie jesienno – zimowym. Jesteśmy przekonani, że skoordynowane działania wszystkich służb oraz instytucji jak również pomocy międzysąsiedzkiej, pozwolą uniknąć tragicznych w skutkach następstw osamotnienia i bezradności.

 

Informacje o osobach mogących wymagać pomocy oraz wsparcia można zgłaszać do odpowiednich służb tj. :

Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczuczynie
Pl. 1000 - lecia 23
19-230 Szczuczyn

poniedziałek , wtorek, piątek w godz. od 7.30 do godz. 15.30
środa w godz. od 9.00 do godz. 17.00
tel. 86 273 -50-81

Posterunek Policji w Szczuczynie
Pl. 1000-lecia 13
19-230 Szczuczyn

tel. 86 474 10 15

Dzielnicowy miasta i gminy Szczuczyn st. sierż. Tomasz Laskowski

tel. 885 997 276

Całodobowy dyżur pełni Komenda Powiatowa Policji w Grajewie

tel. 47 71 842 12 lub tel. alarmowy 112

Jednocześnie informuję, że adresy najbliższych schronisk i noclegowni znajdujących się na terenie województwa podlaskiego, dostępne są na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pod adresem:

https://puw.bip.gov.pl/prowadzone-rejestry/rejestr-placowek-udzielajacych-tymczasowego-schronienia.html

 

NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI NA LOS INNYCH LUDZI!
PAŃSTWA WRAŻLIWOŚĆ ORAZ SZYBKA I WŁAŚCIWA REAKCJA MOŻE NIE TYLKO POMÓC PRZETRWAĆ ZIMĘ OSOBOM BĘDĄCYM W TRUDNEJ ŻYCIOWEJ SYTUACJI, ALE RÓWNIEŻ OCALIĆ IM ŻYCIE!

 

Aktualności

7 maja 2026
Otwarcie Sezonu Motocyklowego w Szczuczynie
7 maja 2026
ZARZĄDZENIE NR 25/26 BURMISTRZA SZCZUCZYNA z dnia 5 maja 2026 roku w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy
27 kwietnia 2026
ZARZĄDZENIE NR 20/26 BURMISTRZA SZCZUCZYNA z dnia 27 kwietnia 2026 roku w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości przeznaczonych do najmu
22 kwietnia 2026
XVII Biegi Papieskie oraz XII Otwarty Bieg Świętego Jana Pawła II
16 kwietnia 2026
INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW TERENÓW, NA KTÓRYCH ZOSTANĄ WYŁOŻONE PRZYNĘTY ZE SZCZEPIONKĄ DO ZWALCZANIA WŚCIEKLIZNY U DZIKICH LISÓW w akcji wiosennej 2026 roku
10 kwietnia 2026
Kondolencje
Szczuczyn
Miasto z klimatem

Bądź na bieżąco! Otrzymuj ważne powiadomienia i alerty ze Szczuczyna, odkrywaj ciekawe trasy i miejsca. Nawiguj pieszo i na rowerze.