DOŻYNKI 2023

19 września 2023

"Kto do ciężkiej gleby wrzucił ziarno chleba, ten patrzał na kłosy pędzące do nieba, w sercu ma zawarty skarb nie do pozbycia - szacunek dla chleba..."

   Rok za rokiem, w dniu 12 września, nasza społeczność zbiera się, aby celebrować jedno z najpiękniejszych i najbardziej oczekiwanych wydarzeń w naszym kalendarzu - coroczne dożynki. To dzień, w którym słoneczne promienie sierpnia przenoszą się do września, a pole staje się tęczą kolorów i aromatem dojrzałych plonów. W tym dniu dziękujemy za urodzajną ziemię i pracę rąk ludzkich. Warto pamiętać, że droga na skróty czasem prowadzi do celu, ale to ciężka i systematyczna praca stanowi fundament sukcesu. Rolnicy doskonale wiedzą, jak ważna jest codzienna ciężka praca, dlatego dziękujemy za Waszą trudną, ale piękną codzienność oraz za możliwość wspólnego świętowania.

   Chcielibyśmy wyrazić naszą głęboką wdzięczność i serdeczne gratulacje dla Starostów tegorocznych Dożynek Parafialnych w Szczuczynie za doskonałe przygotowanie i niezwykle udane uroczystości. Mimo że Gutki, Guty i Adamowo są niewielkimi sołectwami pod względem liczby ludności, to bez wątpienia są potęgą pod względem wielkości serc. Wasza wspólnota wykazała się niesamowitą życzliwością i zaangażowaniem, co sprawiło, że Dożynki były nie tylko wydarzeniem kulturalnym, ale także manifestacją solidarności i jedności naszej społeczności.

   Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom naszej gminy oraz wszystkim gościom, którzy wzięli udział w tegorocznych dożynkach. Wasza obecność sprawiła, że to wyjątkowe święto było jeszcze bardziej wyjątkowe. Dziękujemy także wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji dożynek oraz zaangażowali się w tworzenie tej niezapomnianej atmosfery.

Aktualności

17 maja 2024
Program teleopieki domowej – program wsparcia polityki senioralnej oraz osób z niepełnosprawnościami
14 maja 2024
46. KONKURS PIOSENKI
14 maja 2024
Wykaz nieruchomości stanowiącej własność Miasta i Gminy Szczuczyn, przeznaczonej do przekazania w formie aportu z dnia 13 maja 2024 roku
7 maja 2024
Zmiana na stanowisku Burmistrza Szczuczyna
23 kwietnia 2024
Informacja o obowiązku podłączenia nieruchomości do kanalizacji sanitarnej na terenie miasta Szczuczyn
17 kwietnia 2024
Wernisaż
Szczuczyn
Miasto z klimatem

Bądź na bieżąco! Otrzymuj ważne powiadomienia i alerty ze Szczuczyna, odkrywaj ciekawe trasy i miejsca. Nawiguj pieszo i na rowerze.