ISKRY NIEPODLEGŁOŚCI W SZCZUCZYNIE

Informacje

• Data: piątek, 18 października 2024, 09:00 - sobota, 19 października 2024, 15:00
  • Adres: Pl. 1000-lecia 23, 19-230 Szczuczyn

Dołączcie do wydarzenia!

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na ISKRY NIEPODLEGŁOŚCI - nowoczesny spektakl multimedialny umieszczony w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, która może podróżować po całej Polsce. Za pomocą nowoczesnych technologii wizualnych prezentujemy fakty i postaci tworzące niesamowitą opowieść o potencjale naszej polskiej wspólnoty.

CO ZOBACZYCIE?

ISKRY NIEPODLEGŁEJ to historie wybitnych Polek i Polaków, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Wśród nich znajdują się bohaterowie z różnych dziedzin życia tworzących naszą codzienność: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu, sportu.

Narratorem opowieści jest cyfrowa postać, która porusza się po ścianie ekspozycyjnej na specjalnie zaprojektowanym ekranie. To z nią goście udadzą się w podróż po polskich dokonaniach, poznając bliżej losy wynalazców takich jak Bekker czy Szczepanik. Dodatkowo elementy graficznie zostały wykreowane przez AI. Doświadczenie wizyty wspiera zaś aplikacja z rozszerzoną  rzeczywistością, która pozwala lepiej poznać świat ISKIER NIEPODLEGŁEJ.

Zwiedzanie mobilnej wystawy jest całkowicie bezpłatne!

LOKALIZACJA

parking przy Urzędzie Miejskim w Szczuczynie, Plac Tysiąclecia 23

TERMINY WIZYTY

18 października (piątek) - godz. 9:00-17:00

19 października (sobota) - godz. 9:00-15:00

Projekt ISKRY NIEPODLEGŁEJ sfinansowano z budżetu Państwa w ramach środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

3 października 2024
ZARZĄDZENIE NR 71/24 BURMISTRZA SZCZUCZYNA z dnia 3 października 2024 roku w sprawie przeprowadzenia konsultacji projektu uchwały Rady Miejskiej w Szczuczynie w sprawie uchwalenia programu współpracy
1 października 2024
Informacja o badaniu dorosłych mieszkańców