Gmina Szczuczyn z dotacją dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Niećkowie

17 lipca 2024

Dzięki pozyskanemu przez Gminę Szczuczyn dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego udało się doposażyć jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Niećkowie w nowy sprzęt ratowniczo – gaśniczy i umundurowanie.

Zakres rzeczowy obejmował zakup: węży do motopompy, mostki przejazdowe gumowe, latarki ręczne, uchwyty do latarek, rękawice strażackie skórzane, rękawice do ratownictwa technicznego, urządzenie uniwersalne Hooligan, nożyce dielektryczne, kombinezony ochronne, buty specjalne STRAŻAK, bosak dielektryczny, pachołki drogowe.

Całkowity koszt zakupu sprzętu wyniósł 20 310,00 zł,

w tym dotacja z budżetu Województwa Podlaskiego 8 000,00 zł,

wkład własny gminy 12 310,00 zł.

W dniu 16.07.2024 r. nastąpiło oficjalne przekazanie przez Burmistrza Szczuczyna Marcina Wileńskiego zakupionego sprzętu Prezesowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Niećkowie Czesławowi Wójcickiemu.

Doposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Niećkowie w nowy sprzęt poprawi bezpieczeństwo oraz komfort strażaków-ratowników, a tym samym umożliwi jednostce częstszy i sprawniejszy udział w akcjach ratowniczo – gaśniczych.

30 sierpnia 2024
Raport podsumowujący przebieg konsultacji społecznych projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji
29 sierpnia 2024
Piknik Sołecki