W dniu 19.06.2026 r. nastąpił odbiór techniczny przebudowywanego odcinka drogi w ramach zadania pn. "Przebudowa drogi gminnej nr 104238B Guty – Gutki, gm. Szczuczyn". Jednocześnie symbolicznym przecięciem wstęgi otwarto wskazany odcinek po to, aby mieszkańcy w pełni mogli korzystać z ulepszonej infrastruktury drogowej.
Gmina Szczuczyn otrzymała dofinansowanie na ww. projekt w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Całkowita wartość wykonanych robót budowlanych wyniosła 793 608,35 zł z czego pozyskane środki na przebudowę drogi to kwota 398 304,17 zł.
Wykonane zadanie polegało na poszerzeniu nawierzchni wraz z obustronnym wykonaniem poboczy i zjazdów na poszczególne działki. Dodatkowo wykonane zostały również oznakowania pionowe na całym odcinku drogi. Szerokość jezdni wynosi obecnie od 5 m, a szerokość poboczy to 0,75 m. Do tej pory szerokość jezdni wynosiła od 3,6 do 4 m, zaś pobocza były gruntowe. Jezdnia została wykonana w technologii dwuwarstwowej składającej się z górnej warstwy podbudowy z kruszywa łamanego o gr. 20 cm, warstwy wiążącej z betonu asfaltowego gr. 6 cm oraz warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego o gr. 4 cm.
Komunikacja drogowa stanowi bardzo ważny aspekt w dzisiejszych czasach. Dlatego też dokładamy wszelkich starań, aby każdy z naszych mieszkańców, wcześniej czy później, poprzez dobrą sieć dróg miał równy dostęp do ośrodków publicznych znajdujących się w naszym miasteczku oraz rejonie.
